Pozycjonowanie stron www – czy to dobry biznes?

Pozycjonowanie stron www oraz SEO to działania na poszczególnej stronie internetowej (oraz poza nią), mający na celu uzyskanie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google, Yahoo czy Bing. Poniższe informacje zawdzięczamy firmie zajmującej się pozycjonowaniem Netelita, więcej na temat pozycjonowania można znaleźć tutaj: https://www.netelita.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Pozycjonowanie – jak zacząć

Aby zacząć swoją przygodę z pozycjonowaniem należy udać się na kurs z pozycjonowania. Tam nauczysz się podstaw takich jak optymalizacja strony czy linkowanie. Jednak sam kurs to zdecydowanie za mało aby profesjonalnie pozycjonować strony. W tej branży wymagane przede wszystkim jest doświadczenie, a takie najlepiej zdobyć na etacie. Także jeśli chcesz stworzyć firmę pozycjonującą strony www zacznij zdobywać doświadczenie. Stwórz kilka prostych stron internetowych i postaraj się je wypozycjonować. Dobrym pomysłem jest również działanie jako freelancer. W różnych stronach czy tez w social media można znaleźć oferty, na których ktoś szuka pozycjonera. W taki sposób można się sprawdzić czy podoła się takim wyzwaniom. Jeśli tak to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam założył agencje SEO i zajął się pozycjonowaniem profesjonalnie.

Ile można zarobić na pozycjonowaniu

To pytanie zadaje sobie każdy przed przystąpieniem do jakiegokolwiek biznesu. Ogólnie stawki za pozycjonowanie są różne. Głównie to wszystko zależy od słów kluczowych na jakie nasz klient chce być widoczny. Im cięższa fraza tym stawki są większe a co za tym idzie i prowizje dla agencji. Jednak na mało konkurencyjnych stawkach też można zarobić. Napisałem do kilku agencji SEO aby wycenili mi pozycjonowanie hasła kluczowego „remonty Częstochowa”. W odpowiedzi dostałem różne stawki, zaczynały się od 100zł miesięcznie stałego abonamentu + bonusy za pozycje (jeśli strona osiągnęła by top3 to wtedy abonament by wzrósł do 500zł miesięcznie). Jeśli więc złapałoby się około 20 klientów zarobki naszej przyszłej firmy wyglądałby już całkiem pokaźnie i bez problemu bylibyśmy się w stanie za to utrzymać oraz opłacić ZUS.

Podsumowanie

Chodź pozycjonowanie jest już dość długo obecne w sieci, to ilość firm wykonujących usługi pozycjonowania nie jest jeszcze zbyt duża. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest dość spore więc wydaje się ze na najbliższe parę lat tego typu agencje mają racje bytu i warto by było się zastanowić nad otworzeniem takiej firmy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *